S-S-S

Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiklerinizi cevabını aradığınız soruları ve daha fazlasını bu sayfada bulabilirsiniz.

Doğal taşların küçük ebatlarda kesildikten sonra fileler üzerine tutkal yardımıyla yapıştırılmasıyla oluşturulan duvar kaplama ürünleridir. Genellikle ebatları 30x30cm civarında olur. Fileli doğal taşların duvara uygulanması son derece basittir.

Genellikle büyük ebatlarda kesilmiş doğal taşlardır. Taşların arkasında fileleme işlemi yapılmamıştır. Direkt duvara dizerek uygulanır.Uygulaması son derece basittir. Uygulama yaparken paket dogaldekor.com’daki tüm filesiz ürünler kutulu ve paketlidir.

Uygulamalar için Flex özellikli beyaz yapıştıma harcı kullanabilirsiniz. Cam, metal, ahşap ve mdf gibi parlak yüzeylere mermer silikonu ile uygulayabilirsiniz. Silikon ile uygulama yaparken taşların ve yüzeyin kuru olmasına dikkat etmelisiniz.

Doğal taşları kesmek için avuç içi taşlama ( spiral makinası) dediğimiz alet kullanılır. Genellikle piyasada doğal taş kesmek için karbon mermer kesme diski satılır fakat doğal taş kesimleri için biz bu diskleri kesinlikle önermiyoruz. Karbon mermer diskleri hem kesim işini zorlaştırır hem de disk patlaması gibi riskleri olduğundan yaralanmalara sebep açabilir.Doğal Taş mermer ve traverten kesimleriniz için elektroliz elmas kaplı mermer kesme diskini takıp rahatça ve sorunsuzca kesim yapabilirsiniz.

Doğal Taşların renk tonları birbirinden farklılık gösterebilir. Güzelliği doğallığında saklı olan bu ürünlerin renk tonları canlı gözle bakıldığında farklı bilgisayar ekranından faklı gözükebilir.Biz en doğru renk tonunu görebilmeniz için ürünlerimizi profesyonel fotoğraf makinesi ile çekip Son teknoloji monitörler ile renk tonunu ayarlıyoruz.Fakat renkler monitörden monitöre bile farklılık gösterebiliyor. En doğru kararı vermek için bizden numune talebinde bulunabilirsiniz.Ya da showroomumuza gelip ürünleri görebilirsiniz.

Doğal Taşlar doğadan çıkartılıp işlenilen malzemelerdir. Kaliteli yada kalitesiz doğal taş, mermer, traverten diye ayırmak yanlıştır. Fakat her taşın kullanım alanı farklı olabilir.Yanlış bir ürünü yanlış yerde kullanmanız olumsuz sonuçlar doğurabilir. Örneğin, 1. Sınıf Cilalı parlak mermeri havuz kenarında kullanmanız kayıp düşme ve sakatlanma risklerine yol açabilir. Öncelikle ürünün kullanım alanını iyi bilmeniz gerekir.

Taş duvar kaplama, duvarın şekli, yapısı, yüzeyi belirlenmiş ve kaplama seçimi yapılmış ise, hemen hemen işlem 1 günde tamamlanmaktadır. Uzman taş kaplama, duvar ustalarımız tarafından duvar temizlenir. Yapışkan malzemeler duvara uygulandıktan sonra ya teker teker ya da parçalar halinde kaplamalar duvarla bütünleştirilir. Yapışkan hemen donmadığı için parçalar sağlamlık açısından birbirini tutacak şekilde örülür. Kaplanılan duvar arasındaki boşluklara ara tutkal çekilerek. Duvarın temizliği yapılır. 1, 2 gün kuruduktan sonra duvarınız hazır.